Kde to začalo?

Opravdu velká slavnost. Biřmování! S otcem biskupem Karlem a otcem Josefem.

přímluva

V sobotu nám sestřička od Alžbětinek říkala, že to bude síla. A ona opravdu je. V sobotu večer jsem se bála, abych nezaspala. Ale kdepak. Vzhůru před pátou a od té doby jsem už neusnula. Takový zvláštní pocit. Rozklepání. Naštěstí jsem měla svoji silnou kmotru Helenku. A ta mě pevně držela.

s kmotry

Silný zážitek byly přímluvy…

přímluvy Dana

… i poděkování otci biskupovi s květinou.

kytička

A samozřejmě křižmo a společné přijímání.

kalich

Po mši moji hosté. Udělali mi velkou radost. Sice přišla polovina pozvaných, ale zvláštní, přišli hlavně ti, o kterých jsem si myslela, že pro ně bude slavnost biřmování náročná. Jak mi později na oslavě řekl můj Nejdelší, nepraktikující kamarád, který si přinesl vytištěný mešní řád sebou: „Dnes jsem tedy trochu praktikoval.“

skupina 6

Až s odstupem přemýšlím o tom, kde to vše pro mne začalo. Narozením? Křtem, který zařídila moje moravská babička? Jak řekl otec Josef – nejspíš to začalo dávno, přede všemi věky. Protože Otec Bůh o nás ví od počátku a navždy. Procházím svůj život, jeho peripetie, setkání, která už se nezopakují, a uvědomuji si, jak je náš časoprostor omezený. Malým průhledem jsem na pár vteřin zahlédla nový prostor, kde je vše možné a kde jsou všichni. Je to fajn, Bože. Děkuji, otcové!

s otci 6

Neděle 24. 4. 2016

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *